Çalışma Sistemimiz

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Kampüslerinde Çalışma Sistemi

Geleceğe Smaç kampüslerimizde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı voleybol müfredatına ve Türkiye Voleybol Federasyonu voleybol okulları müfredatına uygun olarak hazırlanmış antrenman programları uygulanır.

Voleybol Okulları

6-12 arası yaş gruplarına yönelik olarak düzenlenen voleybol okullarımızda, sezon boyunca haftada 2 antrenman yapılır; her antrenman 1 saat 15 dakika sürer. Voleybol okulu programları tüm kampüslerimizde Eylül-Haziran ayları arasında hafta sonu günlerinde açıktır. Bazı kampüslerimizde Temmuz, Ağustos aylarında da devam eder. Yine bazı kampüslerimizde hafta içi günlerde de voleybol okulu çalışmaları yapılır.

Voleybol okulu çalışmaları ücretlidir.

Gelişim Takımları

12-18 arası yaş gruplarına yönelik olarak oluşturulan Gelişim Takımlarımızda sezon boyunca 11 ay süreyle haftanın 3 günü antrenman yapılır; Temmuz veya Ağustos ayında çalışmalara ara verilir. 16 kişiden oluşan takımlar lisanslı olarak resmi alt yapı liglerine katılır, ayrıca Eczacıbaşı Geleceğe Smaç takımlarının kendi aralarında oynadığı özel turnuvalarda yer alırlar.

Resmi maçlara çıkmaya hazır olmayan ancak müsabaka yaşında olan sporcular Hazırlık Takımları içinde yer alır ve yine haftada 3 gün antrenman yaparlar. Bu takımlar Geleceğe Smaç turnuvalarında deneyim kazanarak resmi müsabakalara hazırlanırlar.

Gelişim takımları çalışmaları ücretlidir.

Performans Takımları

Tüm sezon boyunca çok yoğun tempoda antrenman yaparlar. Türkiye Şampiyonalarına katılmayı hedefleyen bu takımlardaki sporcuların amacı Milli sporcu olmak ve Süper Liglerde oynamaktır. Bu takımlarda yer alan sporcular, meslek olarak voleybolu seçmiş, voleybolcu olmaya aday sporculardır.

Performans takımlarına seçilen sporcular ücret ödemezler.

Sporcu Seçme Antrenmanları

Eczacıbaşı sporcu seçme antrenmanlarına davet edilen sporcu adaylarına fiziksel ölçümler ve testler yapılır, adayların teknik becerileri antrenörlerimiz tarafından değerlendirilir.

Değerlendirmede sporcunun boyu öncelikli bir kriter olmakla birlikte, hız, kuvvet, koordinasyon becerisi gibi özellikler de seçme kriterleri arasında yer alır. Değerlendirme sonucuna göre adaylar kendilerine uygun olan çalışma gruplarına yönlendirilir.

Kampüslerde antrenmanlara devam eden tüm öğrenciler -seçme antrenmanlarına katılsın veya katılmasınlar- sürekli olarak antrenörler tarafından izlenir ve değerlendirilir; voleybol okullarından gelişim takımlarına, gelişim takımlarından performans takımlarına sporcu yönlendirilir.

Menü