Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 5. Çalıştayı Sürüyor

Temmuz ve Ağustos aylarında uzaktan eğitimler ve toplantılarla gerçekleştirilecek Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 5. Çalıştayı Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın konuşması ile açıldı.

Eczacıbaşı ve ES Voleybol Spor Kulüplerinin işbirliği ile yürütülen ve Türkiye genelinde 3000 öğrenciye ulaşan Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesinin 5. Çalıştayı, 14 Temmuz tarihinde Faruk Eczacıbaşı’nın tüm ekiplere verdiği yeni sezon mesajları ile açıldı.

Temmuz ayı içinde teknik kadrolara yönelik eğitimlerde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, SBF, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden Doç. Dr. Dilşad Mirzeoğlu “Çocuklarda Hareket Eğitimi ve Koordinatif Yetiler” konularında seminerler verirken, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden aynı zaman Türkiye Voleybol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Selda Bereket de “Çocuklarda ve Gençlerde Antrenman İlkeleri ile Çocuklarda Büyüme Atağı ve Yıllık Antrenman Planı” başlıklı eğitimler verdi.

Ağustos ayında devam edecek eğitimler ise aşağıdaki gibi planlandı:

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç voleybol okulu antrenmanları Yeşim Durmuş, Geleceğe Smaç Teknik Koordinatörü
Sporcu takip sistemi kullanımı Aybike Merdi, Geleceğe Smaç İdari Koordinatörü
Sunu hazırlama ve sunma teknikleri Ahmet Çallı, ES Dil Hizmetleri
Şikayet yönetimi Sırma Üç, ES Voleybol Spor Kulübü Başkanı
Geleceğe Smaç sosyal medya değerlendirmesi Sevgi Karaer, Geleceğe Smaç Sosyal Medya Sorumlusu
Antrenör ve yardımcı antrenör işbirliği Bülent Güneş, ES Voleybol Baş Antrenörü
Değişime ayak uydurmak Cenk Sağdam, PDR
Uzaktan eğitim uygulamaları Sırma Üç, ES Voleybol Spor Kulübü Başkanı

Ağustos ayından itibaren antrenmanlara başlayacak olan Geleceğe Smaç ekipleri, yeni sezonda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Çorlu, Kocaeli, Bursa ve Mersin illerinde toplam 18 kampüste faaliyet gösterecekler.

Menü