Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 4. Çalıştayı Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde Gerçekleşti

24-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesi İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Çorlu, Kocaeli ve Sakarya kampüslerinde çalışan antrenör ve yönetici kadroların katılımı ile Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 4. Çalıştayı gerçekleştirildi.

Eczacıbaşı ve ES Voleybol Spor Kulüplerinin işbirliği ile yürütülen Geleceğe Smaç projesinin 4. Çalıştayı’na katılan yüzden fazla antrenör ve koordinatör, iki gün boyunca yoğun eğitimler aldı ve projenin vizyonu ve geleceği üzerinde değerlendirmeler yaptı.

Çalıştayın teknik eğitim ağırlıklı bölümlerinde Erkan Kayacan ve Yeşim Durmuş, “Gelişim Takımları ve Voleybol Okulu Antrenmanları”, İsmail Şahin ise “Performans Sporcularının Seçimi” konularında seminer verirken, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi, Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selhan Özbey “Olimpik Değerler” konulu bir konuşma yaptı.

Çalıştay’da ayrıca, 2019 Ocak ayında Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün uzman eğitmenlerinin desteği ile başlayan ve 1200 voleybol okulu öğrencisi ebeveynine, 750 lisanslı sporcuya ve 150 antrenöre ulaşmayı hedefleyen “çocuklarla sağlıklı iletişim kurma ve çocuk istismarını önleme” amaçlı eğitimlerin antrenör bölümü gerçekleştirildi.

Uzman psikologlar Gülşah Ergin, İnci Canoğulları ve Didem Altay’ın Çalıştayın ilk günü teorik ve ikinci günü uygulamalı olarak verilen eğitimlerde, antrenörlere birlikte çalıştıkları çocukları daha yakından tanıtmak, çocuklarla kuracakları sağlıklı iletişim yollarını ve sınırları öğretmek, istismar konusunda farkındalık geliştirmek ve çözüm odaklı yaklaşım ile çocukların güçlü yanlarını kullanarak onlara yardımcı olmanın yollarını öğretmek amaçlandı.

PDR International eğitim danışmanı Cenk Sağdam “Geleceğe Smaç Projesi’nin Değerleri” konulu seminer verirken, Çalıştay’ın kapanış konuşmasını yapan ES Voleybol Spor Kulübü Başkanı ve Geleceğe Smaç Projesi’nin idari sorumlusu olan Sırma Üç “Projede işbirliği içinde hareket eden çok sayıda spor kulübü var; aramızda çok değerli antrenörler ve spor yöneticileri bulunuyor. Bu projenin en büyük gücü, farklı illerden farklı spor kulüplerinin ve farklı organizasyonların projede birlikte hareket ederek projeye değer katıyor olması… Hep birlikte ilerlemek, aynı ilkeler ve prensipler içinde aynı çizgide yürümeyi sürdürmek üzere yola çıktığımız bu projenin 4. sezonunda hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Fotoğraf Galerisi

Menü