Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 3. Çalıştayı Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde Gerçekleşti

Geleceğe Smaç Projesi kapsamında 2018-2019 sezonuna girerken yedi ayrı ilde toplam on altı kampüste voleybol okulları ve takımları çalışmalarına başlayan Eczacıbaşı Spor Kulübü, sezon öncesinde tüm teknik ve idari kadrosunun katılımı ile 3. Çalıştayı’nı gerçekleştirdi.

Eczacıbaşı ve ES Voleybol Spor Kulüplerinin işbirliği ile yürütülen Geleceğe Smaç projesinin 3. Çalıştayı 11-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geleceğe Smaç kampüslerinden gelen yüze yakın antrenör ve koordinatörün katılımcı olarak yer aldığı Çalıştayda, teknik ve idari eğitimlerin yanı sıra projenin vizyonu ve geleceği üzerinde sohbetler de gerçekleştirildi.

ES Voleybol Spor Kulübü Başkanı Sayın Sırma Üç yaptığı açılış konuşmasında “Bugün herkesin ama özellikle gençlerin hayal kurmaya, geleceğe dair umut beslemeye ve örnek alacakları uygulamaları, güzel haberleri duymaya ihtiyacı var.

Geleceğe Smaç projesinin vizyonu da bu: sadece öğrencilere spor yaptırmakla kalmayıp olmaz denilenleri başarmaya, çok büyük bir aile oluşturup uyum içinde çalışmaya ve spor kültürünü yaymaya devam etmemiz gerekiyor.” dedi.

Çalıştayın teknik eğitim ağırlıklı bölümlerinde Demirhan Çemberci “Koordinasyon ve Fiziksel Gelişim Çalışmaları”, Birsen Bora ve Gökhan Durmaz “Midi/Küçük Takım Çalışmaları”, Ezgi İnceay, Ramazan Serçe ve Yeşim Durmuş “Voleybol Okulu Prensipleri ve Antrenmanları” konularında seminer verdiler. İdari konularda ise Ahmet Çallı “Kalite ve Raporlama Sistemi” ile “Şikayet Yönetimi” başlıklarında, Aybike Merdi ise “Sporcu Takip Sistemi” başlığında sunular gerçekleştirdi.

Uzun yıllar Eczacıbaşı ve Milli Takım formasını giyen ve kaptanlık bandını taşıyan Esra Gümüş “Hayalimdeki Antrenör” konulu konuşması ile Çalıştaya renk katarken Burak Eşkinat ise “Zirvede Kalmak” konulu sunumu ile tüm katılımcıları etkiledi. İllerin kampüs sorumlularının panel konuşmacısı olarak katıldığı “Geleceğe Smaç Projesinin Geleceği’’ konulu paneli ise Cenk Sağdam yönetti. Projenin ortak hedeflerinin tartışıldığı panelde kurumsallaşarak büyüme fikri ön plana çıkarken tüm katılımcıların da yorumları ve düşünceleri derlendi.

Galatasaray Spor Kulübü A Erkek takımı ile ve A Erkek Milli Takımı’nın Antrenörü olan Nedim Özbey Çalıştayı ziyaret ederek, duygu ve düşüncelerini paylaştı. Geleceğe Smaç projesini örnek bir proje olarak değerlendiren Nedim Özbey, tüm katılımcılara başarılar diledi.

Fotoğraf Galerisi

Menü

İstanbul Gelişim Takımları Kontenjanları için

X