Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 2. Çalıştayı Yapıldı

Geleceğe Smaç Projesi kapsamında İstanbul’daki Ayazağa, Etiler, Dragos ve Koşuyolu kampüslerine ek olarak Bursa, İzmir, Antalya, Bodrum ve Tekirdağ kampüslerinde çalışan ekipler ile Eczacıbaşı ve ES Voleybol Spor Kulüplerinin performans ekipleri 26-27 Ağustos günlerinde İstanbul Marma Oteli’nde düzenlenen Eczacıbaşı 2. Geleceğe Smaç Çalıştayı’nda bir araya geldiler.

Çalıştay teması olarak iletişim ağırlıklı uygulamalar ve sohbetler öne çıkarıldı ve iletişim eğitimlerini yaratıcı drama yöntemleri ile gerçekleştiren SizDrama ekibinden Suat Güneş’in programları eğlendirirken düşündüren yapısıyla Çalıştay’a renk kattı.

Marco Aurélio Motta, Geleceğe Smaç Teknik Koordinatörü Reşat Yazıcıoğulları ve ES Voleybol Baş Antrenörü Bülent Güneş ise sunumlarında daha çok spor okulları, spor okullarından takımlara doğru sporcu seçimleri ve elit sporcu yetiştirme yolunda önceliklerin belirlenmesi konularını işlediler.

PT Akademi’den Gülşah Başandaç ise spor yaralanmalarında ilkyardım ve koruyucu yaklaşımlar konusunda bilgiler verdi.

Geçtiğimiz sezon 40 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen Çalıştay’a bu sezon 60 kişilik bir antrenör ve yönetici kadrosu katıldı. Her geçen gün büyüyen ekibin amacı, hizmet ve eğitim kalitesini yüksek tutmaya ve Eczacıbaşı markasını en iyi biçimde temsil etmeye devam ederek spor okullarındaki öğrenci sayısını ve Eczacıbaşı gelişim takımlarındaki sporcu sayısını arttırmak. Bu sezon yaklaşık 2000 öğrenci ve sporcu ile çalışacak Eczacıbaşı ekibi sezona büyük bir heyecanla hazırlanıyor.

Türkiye’de bir benzeri olmayan bu alt yapı projesinin kilit noktası olan ortak dil, ortak eğitim prensipleri ve ortak davranış biçimleri üzerinde çalışmak ve bunları yapılandırmak üzere gerçekleştirilen Çalıştay sadece bir başlangıç. Sezon içinde tüm ekiplerin katılımı ile yapılması planlanan çalışmalar, geliştirmeler ve işbirlikleri var.

Fotoğraf Galerisi

Menü

İstanbul Gelişim Takımları Kontenjanları için

X