8. Gelişim Takımları Turnuvası

Turnuva Bilgisi

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 8. Gelişim Takımları Turnuvası 27-30 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecektir.

Turnuvanın ana teması A Kadın Milli Takımımızın ve Eczacıbaşı A Kadın Takımının sporcularıdır. Turnuva programı, hem sporcuları tanımak ve tanıtmak hem de voleybolun en önemli unsurlarından biri olan “atak” çalışmaları üzerinde durarak özel voleybol eğitimleri vermek üzere oluşturulmuştur.

Turnuvaya katılan toplam 24 takımın isimleri, Eczacıbaşı A Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve A Kadın Milli Takımı oyuncularının isimleri olarak belirlenmiştir. Turnuvada sporculara bu başarılı kadınlar hakkında ayrıca bilgiler verilecektir.

Turnuvaya toplam 24 takım katılacak, takımlar maçlarını 2 seri halinde oynayacaklardır. Birbirleriyle aynı seride maç yapacak takımlar belirlenirken, sporcuların yaşlarının yanı sıra voleybol beceri düzeylerine de bakılmış ve takım antrenörlerinin yorumları doğrultusunda seriler düzenlenmiştir.

Takımların oyun oynama şekli (libero var veya yok gibi) ve benzeri konularda esnek davranılacak, takımların ve sporcuların voleybol beceri düzeylerini geliştirmek ve onların maç deneyimini artırmak üzere takımlara özel ayarlamalar yapılacaktır.

Her seri kendi içinde A, B, ve C grupları olarak 4’lü gruplara ayrılmıştır. Gruplarda tek devre lig usulü şeklinde 3 maç oynanacak ve grup sıralamaları belirlenecek, ardından yeni oluşturulacak 4’lü gruplar final serisi maçlarını oynayacaktır. Final serisi de yine tek devre lig usulüne göre oynanacak ve takımlar turnuva boyunca toplam 6 maç yapmış olacaklardır.

Turnuvaya katılan sporcular ve antrenörler Kartal Titanic Business Otel ve Kartal Ramada Encore Otel’de konaklayacak, turnuva maçları ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu’nda oynanacaktır. Spor salonunda 6 saha kurulacak ve aynı anda 6 maç oynanacaktır.

Turnuvanın son günü kapanış partisi sırasında tüm kampüslerin Eylül – Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirmiş olduğu “Çevreme Değer Katarım” temalı sosyal sorumluluk projelerinin sunumları da yapılacaktır.

Karma Takımlar

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç kampüslerindeki 2006-2009 doğumlu sporcular arasında yapılan tarama ve değerlendirme çalışmaları sonunda aşağıda adı belirtilen 24 sporcu, Eczacıbaşı alt yapı takımlarına aday sporcular olarak belirlenmiştir.

Bu tarama ve değerlendirme çalışması yapılırken sporcuların fiziksel test sonuçlarına bakılmış, kampüs antrenörlerinin yorumları ve değerlendirmeleri dikkate alınmış, Eczacıbaşı alt yapı takımları sorumlusu İsmail Şahin ve ES Voleybol Altyapı Sorumlusu Bülent Güneş tarafından yapılan kampüs ziyaretleri ile sporcular değerlendirilerek son kararlar verilmiştir.

Karma takımlarına seçilen sporcular turnuva süresince Kartal Ramada Encore Otel’de konaklayacak, diğer sporculardan farklı bir program içinde çalışmalarını sürdürecektir.

Karma takımların sorumlu antrenörü, Eczacıbaşı alt yapı takımları sorumlu antrenörü İsmail Şahin olacak, yardımcı antrenör ise Eda Nur Özen olacaktır.

Sporcularımızı ve onları yetiştiren teknik kadrolarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kampüs
Sporcu
Antalya Defne Yılmaz
Bodrum Aleyna Türker
Bodrum Gamze Oğur
Çorlu Naz Can
Etiler Deniz Mağden
İstanbul – Alkent Melek Sena Altınçekiç
İstanbul – Alkent Naz Bilgin
İstanbul – Koşuyolu Aylin Kurada
İstanbul – Koşuyolu Tuana Sezgün
İstanbul – Mimaroba Anatolya Aklan
İstanbul – Mimaroba Aysu Yılmaz
İzmir Ada Bulut
İzmir Asya Orhan
İzmir Bade Kabaroğlu
İzmir Derin Hacıfazlıoğlu
İzmir Elif Karaca
İzmir Eylül Kırkağaçlı
İzmir Nazlı Günel
İzmir Nisan Türkyılmaz
İzmir Öykü Yüksek
İzmir Zeynep Özgül Erem
İzmit İclal Günay
İzmit Şeymanur Toçoğlu
İzmit Zeynep Ece Aydın

Turnuvaya Katılan Takımlar

1. Seri
A Grubu B Grubu C Grubu
ACIBADEM YILDIZ A Tijana Boskovic ACIBADEM YILDIZ B Simge Şebnem Aköz ACIBADEM KÜÇÜK Lauren Gibbemeyer
GAZİEMİR YILDIZ Gamze Kılıç ÇORLU YILDIZ Ergül Avcı KARŞIYAKA KÜÇÜK B Hande Baladın
KOŞUYOLU YILDIZ Carli Lloyd ETİLER YILDIZ Naz Aydemir Akyol KOŞUYOLU KÜÇÜK Eda Erdem Dündar
KARŞIYAKA KÜÇÜK A Aslı Kalaç GAZİEMİR KÜÇÜK Yeon Koung Kim GAZİEMİR MİDİ A Natalia Zilio Pereira
2. Seri
A Grubu B Grubu C Grubu
ACIBADEM MİDİ Beyza Arıcı ALKEV MİDİ Meryem Boz ANTALYA MİDİ Meliha İsmailoğlu
ÇORLU MİDİ A Melis Durul ETİLER MİDİ Fatma Yıldırım ÇORLU MİDİ B Tuğba Şenoğlu
KARŞIYAKA MİDİ A TAKIMI Cansu Özbay KOŞUYOLU MİDİ A Zehra Güneş İZMİT MİDİ B Şeyma Ercan
İZMİT MİDİ A Yasemin Güveli MİMAROBA MİDİ Saliha Şahin KOŞUYOLU MİDİ B Buse Melis Kara

Günlük Program

27 Ocak Pazartesi
08:00 Otelde Toplanma (İstanbul Kampüsleri)
08:20 Antrenmana Hareket (İstanbul Kampüsleri)
09:00 Otelde Toplanma (İl Dışı Kampüsler)
09:30 Antrenmana Hareket (İl Dışı Kampüsler)
09:00 – 10:15 Özel Antrenman (İstanbul Kampüsleri)
10:15 – 11:30 Özel Antrenman (İl Dışı Kampüsler)
10:30 Otele Hareket (İstanbul Kampüsleri)
11:45 Otele Hareket (İl Dışı Kampüsler)
12:00 1. Seri Öğle Yemeği
12:30 2. Seri Öğle Yemeği
12:50 1. Seri Maça Hareket
13:30 – 15:10 1. Seri Maç
14:30 2. Seri Maça Hareket
15:10 – 16:50 2. Seri Maç
15:10 1. Seri Otele Hareket
16:50 2. Seri Otele Hareket
16:00 – 18:30 1. Seri Dinlenme
17:30 – 19:15 2. Seri Dinlenme
19:00 1. Seri Akşam Yemeği
19:30 2. Seri Akşam Yemeği
20:30 – 21:30 Toplantı ve Eğitim
22:30 İyi Geceler
28 Ocak Salı
07:15 1. Seri Günaydın
07:45 2. Seri Günaydın
07:45 1. Seri Kahvaltı
08:15 2. Seri Kahvaltı
08:20 1. Seri Maça Hareket
09:00 – 10:40 1. Seri Maçları
10:00 2. Seri Maça Hareket
10:40 – 12:20 2. Seri Maçları
10:40 1. Seri Otele Hareket
11:00 – 12:30 1. Seri Dinlenme
12:20 2. Seri Otele Hareket
12:45 1. Seri Öğle Yemeği
13:00 2. Seri Öğle Yemeği
13:30 Eczacıbaşı Ayazağa Spor Salonu’na Hareket
15:00 – 17:30 Ayazağa A Takım Antrenmanını izleme
18:00 Otele Hareket
20:00 Akşam Yemeği
21:00 – 22:00 Eğitim
22:30 İyi Geceler
29 Ocak Çarşamba
07:15 Günaydın
07:45 1. Seri Kahvaltı
08:30 2. Seri Günaydın
08:20 1. Seri Maça Hareket
09:00 2. Seri Kahvaltı
10:00 2. Seri Maça Hareket
09:00 – 10:40 1. Seri Maçları
10:40 – 12:20 2. Seri Maçları
10:40 1. Seri Otele Hareket
11:00 – 12:00 1. Seri Dinlenme
12:15 1. Seri Öğle Yemeği
12:20 2. Seri Otele Hareket
13:00 2. Seri Öğle Yemeği
12:50 1. Seri Maça Hareket
13:30 – 14:30 2. Seri Dinlenme
13:30 – 15:10 1. Seri Maçları
14:30 2. Seri Maça Hareket
15:10 – 16:50 2. Seri Maçları
15:10 1. Seri Otele Hareket
16:00 – 18:30 1. Seri Dinlenme
16:50 2. Seri Otele Hareket
17:30 – 19:15 2. Seri Dinlenme
19:00 1. Seri Akşam Yemeği
19:30 2. Seri Akşam Yemeği
20:30 – 22:00 Proje Sunumları ve Gösteriler
22:30 İyi Geceler
30 Ocak Perşembe
07:15 2. Seri Günaydın
07:45 2. Seri Kahvaltı (Otelden çıkış yapılacak)
08:15 1. Seri Günaydın
08:20 2. Seri Maça Hareket
09:00 1. Seri Kahvaltı (Otelden çıkış yapılacak)
09:00 – 10:40 2. Seri Maç
10:00 1. Seri Maça Hareket
10:40 – 12:20 1. Seri Maç
11:15 2. Seri Öğle Yemeği
12:20 – 14:00 2. Seri Maç
12:45 1. Seri Öğle Yemeği
14:00 – 15:40 1. Seri Maç
14:15 2. Seri Turnuva Bitişi
15:45 1. Seri Turnuva Bitişi
Tarih: 27-30 Ocak 2020
Konaklama:

Titanic Business Otel, Kartal
Ramada Encore Hotel, Kartal

Spor Salonu:

Kartal Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu

Başvuru ve İletişim:

bilgi@gelecegesmac.com

Menü