3. Gelişim Takımları Turnuvası

29 Ocak Pazartesi – 1 Şubat Perşembe günleri arasında düzenlenen 3. Gelişim Turnuvası’na toplam 10 kampüsten 320 sporcu, 40 antrenör, 30 stajyer antrenör katılırken 8 koordinatör ile diğer yardımcı personel de turnuvaya destek verdi.

Turnuvaya katılan sporcular Pendik Green Park Oteli‘nde konakladı, gün içindeki tüm etkinlikler ise Kovan Spor Kültürü Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

Turnuvanın Amacı

 • Tüm Eczacıbaşı kampüslerinde antrenman yapan takım sporcularını bir araya getirmek,
 • Gelecekte Eczacıbaşı performans takımlarında yer almaya aday sporcuları bir arada görebilmek, bu sporcu adaylarını Eczacıbaşı Ayazağa performans antrenörlerinin değerlendirmesini sağlamak,
 • Tüm sporcuların Eczacıbaşı Spor Kulübü’nü daha iyi tanıması ve kurum kültürünü benimsemesi için çeşitli etkinlikler düzenlemek,
 • Tüm sporcuların, sporun zirvesi sayılabilecek Olimpiyatlar hakkında bilgi sahibi olmaları sağlamak,
 • Sporcuların turnuva maçlarını oynadıkları süreler dışında, çeşitli yarışmalar ve eğlenceli etkinlikler ile keyifli zaman geçirmelerini sağlamaktır.

Turnuva Fikstürü

3 seri halinde oynanacak turnuvada ilk seride 12 performans takımı, ikinci seride 18 gelişim takımı, üçüncü seride ise 16 minik takım yer aldı. İlk iki seri yarışma kategorisinde olup, her takım turnuva boyunca 7 maç yapacak ve müsabakalar sonunda takımlar birinciden sonuncuya kadar sıralanmış oldu. Minikler serisinde ise Eczacıbaşı ve ES Voleybol kız – erkek sporcuları karma maçlar yaptı, turnuvanın her günü için farklı takımlar oluşturulup sporcuların birbirleri ile tanışması ve kaynaşması sağlandı.

Turnuvaya katılan tüm sporcular katılım madalyası alacak, iki yarışma serisinde derece yapan ilk 3 takım altın, gümüş ve bronz madalya alacaktır.

Turnuva Teması: Olimpiyatlar

Turnuva teması olan Olimpiyatlar seçildi. Bu temaya uygun olarak;

 • Uygun isimlendirmeler kullanıldı: 6 takımlık seriler halinde maç yapan grupların isimleri Olimpiyat halkalarının renklerinden seçildi, takım isimleri ise Olimpiyatların gerçekleştirildiği (öncelikle Türk sporcuların madalya aldıkları) şehir isimlerinden seçildi.
 • Tanıtım filmleri ve görseller hazırlandı, bunlar hem turnuva boyunca sporculara sunuldu (Kovan Spor Kültürü Merkezi’ndeki kütüphane alanında, ayrıca ortak alanlardaki TV ekranlarında), hem de turnuva sonunda sporculara Geleceğe Smaç belleklerinde hediye edildi.
 • Bu görüntüler arasında Eczacıbaşı Spor Kulübü tanıtım videoları da bulundu.
 • Turnuvanın ikinci günü yapılacak söyleşiler yine Olimpiyat temalı olup, söyleşilere Milli hakemler, Milli sporcular, antrenörler davet edildi.

Oyunlar

 • Turnuva şampiyonlarını belirleyecek olan sadece yapılan maçların sonunda ortaya çıkacak olan sıralama değildir.
 • Örnek sporcuların sadece voleybol oynayabilen değil, aynı zamanda iyi bir atlet olan akıllı sporcular olması arzu edilir. Sporculara bu mesajı verebilmek için iki ayrı seri halinde Atletik Yarışmalar ve Akıl Oyunları oynatıldı.
 • Atletik yarışmalarda 20m koşu, durarak çift adım uzun atlama ve sağlık topu fırlatma testleri yaparak tüm sporcuların değerleri ölçüldü ve takım puanları oluşturuldu.
 • Akıl oyunlarında ise takımlar aşağıdaki oyunları oynayarak puan aldı: SUDOKU, Kelime Türetme Oyunu ve TABU.
 • Takımların voleybol müsabakalarında elde ettikleri dereceler %70, Akıl Oyunları derecesi %15 ve Atletik Yarışmaların dereceleri %15 ağırlıklı olarak toplanarak ağırlıklı puanlama ile takım sıralaması yapıldı.
“Sınırlarımı Aşıyorum”

Drama etkinlikleri ile kişisel gelişim programları uygulayan SizDrama (http://www.sizdrama.com/) ekibi; sporcuları, kendileri ve takımları için yüksek hedefler koyarak Olimpiyatları hayal etmeye teşvik etmek, onları cesaretlendirmek üzere 2 ayrı seansta etkinlikler düzenledi.

Otelde konaklayan toplam 230 sporcu yedi ayrı gruba bölünerek uzmanlarla çalışırken tüm ekip Suat Güneş tarafından yönetildi.

29 Ocak 2018 Programı

30 Ocak 2018 Programı

31 Ocak 2018 Programı

01 Şubat 2018 Programı

Menü

İstanbul Gelişim Takımları Kontenjanları için

X