2022-2023 Voleybol Okulları Kayıtları!

Pandemi sürecinin başladığı Mart 2020’den bu yana voleybol okulu antrenmanlarımızı kesintisiz olarak sürdürüyor, spor salonlarının kapalı olduğu dönemlerde çalışmalarımızı uzaktan görüntülü antrenmanlar ve yarışmalar ile gerçekleştirirken oluşturduğumuz Dijital Voleybol Kütüphanesi’nde bulunan eğitim videoları ile sporcularımızı destekliyoruz.

2022-2023 sezonunda da tıpkı 2021-2022 sezonunda olduğu gibi antrenmanlarımıza devam edeceğiz. Aramıza katılmak için gecikmeden bize başvurun.

Pandemi Önlemleri:

Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu standart önlemlere ek olarak tüm kampüslerimizde aşağıdaki önlemler alınır:

  • Tüm sporcuların HES kodları alınır ve tüm kampüslerimizde antrenman yapan tüm sporcuların ve Geleceğe Smaç ekiplerinin HES kodları her gün düzenli olarak merkezden kontrol edilerek riskli olan kişiler saptanır.
  • Riskli olanlar en kısa sürede gruptan izole edilerek ilgili tüm sporcu velileri bilgilendirilir, gerekli önlemler alınır. Riskli olanların salon antrenmanlarına geri dönüşü de hasssiyetle kontrol edilir.
  • Tüm Geleceğe Smaç çalışanları aşılarını tamamlamış durumdadır, böylece Geleceğe Smaç ekibinden sporculara doğru virüs bulaşma riski azaltılmıştır.
  • Tüm voleybol okulu öğrencileri ve takım sporcuları spor salonlarından içeriye girdikleri andan itibaren maskelerini takarlar, maskelerini ancak antrenman sırasında fiziksel bir aktivite gerçekleştirirken indirirler.
  • Tüm antrenörler sürekli olarak maske takarlar.

Sporcu velileri spor salonlarına alınmazlar, spor salonlarından içeriye sadece sporcular girebilir. Tüm antrenmanlar seyircisiz olarak gerçekleştirilir.

Antrenmanlar:

Salon antrenmanları 1 saat 15 dakika sürer, uzaktan görüntülü antrenmanların süresi 1 saattir.

Pandemi döneminde, salon antrenmanlarında antrenmanlara katılan öğrenci sayısı azaltılmıştır, pandeminin seyrine bağlı olarak düzenleme yapılır.

Voleybol okulu kayıtlarını yıllık yaptıran öğrenciler aynı çalışma grubu içinde tutularak, gruba sezon içinde yeni öğrenci gelmemesi ve aynı çalışma grubunun tüm sezon devam etmesi sağlanır. Böylece sporcuların ve antrenörlerin sağlık takibi daha kolay olarak yapılır.

Halen bazı kampüslerimizde yıllık çalışma grupları dolmuştur, bazılarında ise kayıtlar devam etmektedir.

Voleybol okullarımıza kayıt yaptırmış olan öğrenciler, herhangi bir nedenle salon antrenmanına gelemeyecek olurlarsa (sağlık, uzaklık, diğer özel nedenler), bu antrenmanları telafi etmek üzere uzaktan görüntülü antrenmanlara katılabilirler.

Menü