Genel Bilgi

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum ve Çorlu kampüslerinden gelen takımlarının katılımı ile gerçekleştirilecek olan 5. Gelişim Takımları Turnuvası İstanbul’da düzenlenecektir.

Tüm illerden gelen 12-17 yaş arasında yaklaşık 350 sporcudan oluşan toplam 38 takım

Tüm Geleceğe Smaç kampüslerinden seçilmiş 14 en iyi sporcudan oluşan Midi Karma Takımı

Tüm Geleceğe Smaç kampüslerinden seçilmiş 14 en iyi sporcudan oluşan Küçük Karma Takımı

Sporcular İçin Bilgiler

Turnuva Programı

28 Ocak Pazartesi

08:00’de sporcular otelde toplanırlar.
09:00 – 19:00 arasında her takım 2 maç yapar.

29 Ocak Salı

09:00 – 19:00 arasında her takım 2 maç yapar.

30 Ocak Çarşamba

09:00 – 13:00 arasında her takım 1 maç yapar.
14:00 Otelden Burhan Felek Spor Salonu’na hareket edilir.
15:30 – 18:00 arasında Eczacıbaşı Vitra – Türk Hava Yolları maçı izlenir, maçın ardından tüm sporcular sahaya inerek A Takım sporcuları ile fotoğraf çektirir ve imzalı kartlarını alırlar.
19:30 Tüm takımlar ve antrenörler Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde toplanır.
Akşam yemeği, Selcan Çağlar’ın kitap imza töreni ve madalya töreninin ardından müzik ve dansçılar eşliğinde parti devam eder.
22:30 Tüm takımlar otele döner.

31 Ocak Perşembe

10:00 – 14:00 arasında her takım 1 maç yapar.
15:00 Tüm sporcular otele döner ve çıkış için hazırlanırlar.

Ayrıca

  • Tüm sporcular Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilecek “Kendimi Korumayı Öğreniyorum, Kendimi Sakinleştirmeyi Öğreniyorum” eğitimlerini alırlar. Eğitimler, maç saatleri dışında oteldeki dinlenme saatlerinde düzenlenir.
  • Sporcular yemeklerini otelde yerler, maçlarını tamamlayan takımlar otele döner ve otelde dinlenirler.
  • Karma takımlar dışındaki tüm takımlar maçlarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu’nda oynarlar. Bu salonda aynı anda 7 saha kurulacak ve aynı anda 7 maç yapılacaktır.

Karma Takımlar

Aşağıda adları belirtilen sporcular, Geleceğe Smaç kampüslerinin en başarılı bulunan sporcularıdır. Bu sporcular Geleceğe Smaç Teknik Koordinatörü Reşat Yazıcıoğulları tarafından belirlenmiştir.

Karma takımların sorumlu antrenörü Reşat Yazıcıoğulları, yardımcı antrenörü ise Geleceğe Smaç İstanbul kampüsünden Gamze Türk olacaktır.

Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Küçük Karma Takımı

Sporcu Kampüs Doğum Yılı Boy
Beyza Finikelioğlu Bodrum 2004 173
Damla Gülaçar Antalya 2005 178
Deren Çukur Çiğli 2005 177
Doğa Öcal Antalya 2004 179
Evrim Yetişen Çiğli 2005 177
Ezgi Akalay Dragos 2005 169
Hilal Köse Çiğli 2004 161
İrem Altan Etiler 2004 175
Melisa Özşar Antalya 2004 178
Sıla Cinoğlu Bodrum 2004 187
Sıla Kolay Çiğli 2004 174
Sıla Nil Kabatay Çorlu 2004 171
Yaren Çalışkan Antalya 2005 171
Zeynepsu Şahin Antalya 2004 180

 

Midi Karma Takımı

Sporcu Kampüs Doğum Yılı Boy
Adasu Mercanlıoğlu Etiler 2007 170
Ayçe İdil Doğan Etiler 2007 168
Derin Saygı Bornova 2006 177
Dilay Göçen Bornova 2006 168
Ece Aydın Antalya 2006 167
Elif Ecem Demir Bornova 2007 178
Gamze Tunçel Koşuyolu 2006 165
Ilgın Ünal Bornova 2006 173
İclal Günay Kocaeli 2007 173
Maya Duran Ankara 2007 165
Medine Gül Yıldız Ankara 2006 175
Naz Mutluel Bornova 2006 175
Yağmur Salman Antalya 2007 171
Zeynep Lale Çorlu 2006 181

 

Karma Takımların Programı

28 Ocak Pazartesi

08:00’de sporcular otelde toplanırlar.
10:00 – 11:30 Midi Takımı antrenmanı (Kovan Spor Kültürü Merkezi)
11:30 – 13:00 Küçük Takım antrenmanı (Kovan Spor Kültürü Merkezi)

15:30 – 17:00 Midi Takımı fiziksel testler, ölçümler ve top antrenmanı (Kovan Spor Kültürü Merkezi)
17:30 – 19:30 Küçük Takım fiziksel testler, ölçümler ve top antrenmanı (Kovan Spor Kültürü Merkezi)

29 Ocak Salı

10:30 Otelden hareket edilir.
12:00 – 14:00 Eczacıbaşı Midi Kız Takımı ile maç (Eczacıbaşı Ayazağa Spor Salonu)
14:00 – 16:00 Eczacıbaşı Küçük Kız Takımı ile maç (Eczacıbaşı Ayazağa Spor Salonu)
16:00 – 18:00 Eczacıbaşı Vitra A Takımı antrenmanını izleme
18:00 Otele dönüş.

30 Ocak Çarşamba

09:00 – 11:00 ES Voleybol Midi Kız Takımı ile maç (Kovan Spor Kültürü Merkezi)
11:00 – 13:00 ES Voleybol Küçük Kız Takımı ile maç (Kovan Spor Kültürü Merkezi)
14:00 Otelden Burhan Felek Spor Salonu’na hareket edilir.
15:30 – 18:00 arasında Eczacıbaşı Vitra – Türk Hava Yolları maçı izlenir, maçın ardından tüm sporcular sahaya inerek A Takım sporcuları ile fotoğraf çektirir ve imzalı kartlarını alırlar.
19:30 Tüm takımlar ve antrenörler Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde toplanır.
Akşam yemeği, Selcan Çağlar’ın kitap imza töreni ve madalya töreninin ardından müzik ve dansçılar eşliğinde parti devam eder.
22:30 Tüm takımlar otele döner.

31 Ocak Perşembe

09:30 Otelden hareket
10:00 – 14:00 Eczacıbaşı alt yapı antrenörlerinin yaptıracağı antrenmanlara katılırlar.
14:00 Otele dönüş

Ayrıca

  • Tüm sporcular Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilecek “Kendimi Korumayı Öğreniyorum, Kendimi Sakinleştirmeyi Öğreniyorum” eğitimlerini alırlar. Eğitimler, maç saatleri dışında oteldeki dinlenme saatlerinde düzenlenir.
  • Sporcular yemeklerini otelde yerler, maçlarını tamamlayan takımlar otele döner ve otelde dinlenirler.

Turnuva Takımları

Turnuvaya toplam 38 takım katılıyor. Turnuva takımlarının isimleri, Cumhuriyet tarihine damgasını vuran, pek çok konuda “ilk” olma özelliği taşıyan kadınların isimleri olarak belirlendi. Turnuvada sporculara bu başarılı kadınlar hakkında ayrıca bilgiler verilecektir.

Turnuvaya katılan takımlar maçlarını 5 seri halinde oynarlar. Oyun ve beceri düzeyleri birbirine yakın olan takımlar aynı seride yer alırlar; her seri kendi grubu içinde maçlar yapar. Turnuva boyunca tüm takımlar 6 maç yaparlar.

Birinci Seri
Eylem Elif Maviş Bornova Yıldız A
Gizem Girişmen Koşuyolu Yıldız
Halet Çambel Çiğli Küçük B
Lale Orta Etiler Yıldız
Nesrin Olgun Etiler Küçük A
Sabiha Rıfat Gürayman Çiğli Yıldız A
Suat Fetgeri Aşeni Çiğli Küçük A
Yasemin Dalkılıç Koşuyolu Küçük A

 

İkinci Seri
Binbaşı Esra Özatay Çiğli Küçük D
Drahşan Arda Koşuyolu Küçük B
Melahat Aksel Çorlu Küçük
Sabiha Gökçen Bodrum Küçük
Sâmiye Cahid Morkaya Bornova Küçük B
Semiha Es Gaziemir Küçük A
Semin Öztürk Bornova Küçük A
Tülin Tepedeldiren Çiğli Küçük C

 

Üçüncü Seri
Afife Jale Bornova Midi A
Emel Gazimihal Ankara Küçük
Jale İnan Koşuyolu Midi A
Mihri Müşfik Dragos Midi A
Sabiha Bengütaş Gaziemir Küçük B
Selma Rıza Feraceli Etiler Midi A
Seniha Sami Moralı Çiğli Midi A
Yıldız Moran Ankara Midi

 

Dördüncü Seri
Eleni Küreman Koşuyolu Midi B
Ferhunde Erkin Bornova Midi B
İdil Biret İzmit Midi B
Keriman Halis Dragos Midi B
Safiye Ayla Çiğli Midi B
Semiha Berksoy Gaziemir Midi A
Suna Kan İzmit Midi A
Müzeyyen Senar Etiler Midi B

 

Beşinci Seri
Adile Ayla Çorlu Midi
Mualla Eyüboğlu Dragos Midi C
Safiye Ali Bornova Midi C
Suat Berk Gaziemir Midi B
Türkân Akyol Koşuyolu Midi C
Yıldız Kenter Etiler Midi C

Tarih

28-31 Ocak 2019

Yer

Kovan Spor Kültürü Merkezi / Dragos – İstanbul

Konaklama

Titanic Business Hotel, Hote Elite Dragos ve Ramada Encore Hotel

Spor Salonu

Kovan Spor Kültürü Merkezi ve Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu

Fiyat

Dahil olanlar:

Son Başvuru

Başvuru ve İletişim

bilgi@gelecegesmac.com

Turnuva Maç Programı

28 Ocak 2019 Pazartesi

  1. Saha 2. Saha 3. Saha 4. Saha 5. Saha 6. Saha 7. Saha
09:00 Eylem Elif Maviş Gizem Girişmen Halet Çambel Lale Orta Nesrin Olgun Sabiha Rıfat Gürayman Suat Fetgeri Aşeni Yasemin Dalkılıç Adile Ayla Yıldız Kenter Mualla Eyüboğlu Türkân Akyol Safiye Ali Suat Berk
10:45 Binbaşı Esra Özatay Drahşan Arda Melahat Aksel Sabiha Gökçen Sâmiye Cahid Morkaya Semiha Es Semin Öztürk Tülin Tepedeldiren Eleni Küreman Ferhunde Erkin İdil Biret Keriman Halis
12:30 Afife Jale Emel Gazimihal Jale İnan Mihri Müşfik Sabiha Bengütaş Selma Rıza Feraceli Seniha Sami Moralı Yıldız Moran Safiye Ayla Semiha Berksoy Suna Kan Müzeyyen Senar
14:15 Eylem Elif Maviş Halet Çambel Gizem Girişmen Lale Orta Nesrin Olgun Suat Fetgeri Aşeni Sabiha Rıfat Gürayman Yasemin Dalkılıç Adile Ayla Mualla Eyüboğlu Safiye Ali Yıldız Kenter Suat Berk Türkân Akyol
16:00 Binbaşı Esra Özatay Melahat Aksel Drahşan Arda Sabiha Gökçen Sâmiye Cahid Morkaya Semin Öztürk Semiha Es Tülin Tepedeldiren Eleni Küreman Keriman Halis Ferhunde Erkin İdil Biret
17:45 Afife Jale Jale İnan Emel Gazimihal Mihri Müşfik Sabiha Bengütaş Seniha Sami Moralı Selma Rıza Feraceli Yıldız Moran Safiye Ayla Müzeyyen Senar Semiha Berksoy Suna Kan

 

29 Ocak 2019 Salı

  1. Saha 2. Saha 3. Saha 4. Saha 5. Saha 6. Saha 7. Saha
09:00 Eylem Elif Maviş Lale Orta Gizem Girişmen Halet Çambel Nesrin Olgun Yasemin Dalkılıç Sabiha Rıfat Gürayman Suat Fetgeri Aşeni Adile Ayla Safiye Ali Suat Berk Mualla Eyüboğlu Türkân Akyol Yıldız Kenter
10:45 Binbaşı Esra Özatay Sabiha Gökçen Drahşan Arda Melahat Aksel Sâmiye Cahid Morkaya Tülin Tepedeldiren Semiha Es Semin Öztürk Eleni Küreman İdil Biret Ferhunde Erkin Keriman Halis
12:30 Afife Jale Mihri Müşfik Emel Gazimihal Jale İnan Sabiha Bengütaş Yıldız Moran Selma Rıza Feraceli Seniha Sami Moralı Safiye Ayla Suna Kan Semiha Berksoy Müzeyyen Senar
14:15 S1G1-1 S1G2-2 S1G1-2 S1G2-1 S1G1-3 S1G2-4 S1G1-4 S1G2-3 Adile Ayla Suat Berk Türkân Akyol Safiye Ali Yıldız Kenter Mualla Eyüboğlu
16:00 S2G1-1 S2G2-2 S2G1-2 S2G2-1 S2G1-3 S2G2-4 S2G1-4 S2G2-3 S4G1-1 S4G2-2 S4G1-2 S4G2-1
17:45 S3G1-1 S3G2-2 S3G1-2 S3G2-1 S3G1-3 S3G2-4 S3G1-4 S3G2-3 S4G1-3 S4G2-4 S4G1-4 S4G2-3

 

30 Ocak 2019 Çarşamba

  1. Saha 2. Saha 3. Saha 4. Saha 5. Saha 6. Saha 7. Saha
09:00 S1G1-1 S1G1-2 S1G2-2 S1G2-1 S1G1-3 S1G1-4 S1G2-4 S1G2-3 Adile Ayla Türkân Akyol Yıldız Kenter Suat Berk Mualla Eyüboğlu Safiye Ali
10:45 S2G1-1 S2G1-2 S2G2-2 S2G2-1 S2G1-3 S2G1-4 S2G2-4 S2G2-3 S4G1-1 S4G1-2 S4G2-2 S4G2-1
12:30 S3G1-1 S3G1-2 S3G2-2 S3G2-1 S3G1-3 S3G1-4 S3G2-4 S3G2-3 S4G1-3 S4G1-4 S4G2-4 S4G2-3

 

31 Ocak 2019 Perşembe

  1. Saha 2. Saha 3. Saha 4. Saha 5. Saha 6. Saha 7. Saha
09:30 S1G1-1 S1G2-1 S1G2-2 S1G1-2 S1G1-3 S1G2-3 S1G2-4 S1G1-4 S5-1 S5-2 S5-3 S5-4 S5-5 S5-6
11:15 S2G1-1 S2G2-1 S2G2-2 S2G1-2 S2G1-3 S2G2-3 S2G2-4 S2G1-4 S4G1-1 S4G2-1 S4G2-2 S4G1-2
13:00 S3G1-1 S3G2-1 S3G2-2 S3G1-2 S3G1-3 S3G2-3 S3G2-4 S3G1-4 S4G1-3 S4G2-3 S4G2-4 S4G1-4

4. Gelişim Turnuvası Videosu